DÜNDEN BUGÜNE OKULUMUZ

 

 

 

 

 

Okulumuz İnşaat Alanları

Miktarı öğrenmek için

Tıklayınız

 


     Okulumuz Kütahya’da 1940-1941 öğretim yılında Kız Enstitüsü olarak eğitime başlamıştır.

     O yıllarda ilkokula dayalı 5 yıl süreli genç kızlarımızı iyi bir vatandaş ve becerikli bir ev kadını olarak yetiştirmeyi amaçlayan Kız Enstitüleri moda-çiçek, bıçkı-dikiş olmak üzere iki meslek dalı bulunmaktaydı.

     Bu program 1963-1964 öğretim yılına kadar devam etmiştir. Ülkemizin sosyal kültürel ekonomik gelişmeleri kız enstitülerinin programlarında köklü bir değişme yapmayı gerektirmiş ve amaçlarda öğrenim süresince eğitim programlarında önemli değişiklikler getiren yeni programlar hazırlanarak ortaokuldan sonra üç yıl olan meslek okulları haline getirilmiş ve öğrencilerin ilgi istek ve yeteneklerine göre seçebilecekleri Giyim, Çocuk Gelişimi, El Sanatları, Ev Yönetimi ve Beslenme, Nakış ve Resim bölümleri açılmıştır.     

1974-1975 öğretim yılında üçüncü 5 yıllık kalkınma hedeflerine ve 9. Milli Eğitim Şurası kararlarına uygun olarak Kız Enstitüleri Kız Meslek Lisesi olarak adlandırılmıştır.

     1986-1987 öğretim yılında Çini Desinatörlüğü bölümü açılmış 3308 sayılı Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu gereğince işletmelerde meslek eğitimi yapan meslek okulları kapsamına okulumuz da alınmıştır.

     Anadolu Kız Meslek Lisesine sınavla öğrenci alınmakta ve öğrencilerimiz bir yıl İngilizce hazırlıktan sonra Seramik bölümünde öğrenim görmektedirler.

     1998-1999 öğretim yılında Seramik alt yapısına erkek öğrenci alınabilmesi amacıyla Anadolu Kız Meslek Lisesi olan okulumuz Anadolu Meslek Lisesi olarak hizmete girmiştir.
     2000-2001 öğretim yılında Kız Meslek Lisesi bünyesinde Cilt Bakimi ve Kuaförlük branşı açılmıştır. Ayrıca METGE Projesi uygulamaya alınmıştır.

     2001-2002 öğretim yılından itibaren okulumuz adi Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi olarak değiştirilmiş ve yine bu öğretim yılından itibaren Anadolu Meslek Lisesi bünyesinde Bilgisayar, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Grafik Tasarımı bölümleri faaliyete geçirilmiştir.

     Bugün bünyemizde;

     Anadolu Meslek Lisesi
          Bilişim teknolojileri Alanı
          Büro Yönetimi ve Sekreterlik Alanı
          Grafik Tasarım Alanı
          Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı
     Meslek Lisesi
          Tekstil Konfeksiyon Alanı
          Ağırlama Gıda ve Teknolojisi Alanı
          El Sanatları ve Teknolojisi Alanı
          Cilt Bakimi ve Kuaförlük Alanı
          Çini Desinatörlüğü Alanı

     Pratik Sanat Okulu

     Uygulamalı Anaokulu bulunmaktadır.

     Okulumuz ilk açıldığı yıllarda tek binada eğitim öğretim yaparken bugün üç ayrı binada öğretim vermekteyiz.

 

DUYURULAR

PTBY Okulumuz Seçmeleri...

    Proje tabanlı Beceri Yarışması okulumuz seçmeleri 17 Şubat 2011 Perşembe saat 09:00'da Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Servis Salonunda yapıldı.  Tüm resimler için tıklayınız. Bu meşakkatli yolda proeje hazırlamanın zorluklarının yanında proje tanıtımı için afiş, broşür, sunum filmi, tanıtım cd'si hazırlama ve çoğaltma gibi çok ayrıntılı işlerle haftalarca uğraşan tüm öğretmen ve öğrencilerimize gönülden teşekkür...

Devamını oku...

Okul Md. Ali AYDIN...

  Yeni öğretim yılı açılışında konuşan Okul Müdürü Ali AYDIN, öğrencilerimizin sabahları saat 07:45'de  okulda bulunmalarını belirtti.

Devamını oku...

Anaokulu TAM GÜN...

      2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı Anaokulumuza sadece "TAM GÜN" kayıtlarımız devam etmektedir. Minikleri bekliyoruz.

Devamını oku...

Yeni Kıyafetlerimiz...

  Yeni kıyafetlerimiz 9.sınıfa başlayan öğrencilerimize çok yakıştı.

Devamını oku...

Başarılı Öğrencilerimiz

ekim.gif

Anketler

Yeni okul sitemizi nasıl buldunuz?